Yenigün Mahallesi 646 Sokak No:3 Bağcılar-İstanbul/TÜRKİYE
trende

Eczane Tabelasında Yenilemenin Önemi

15.09.2018
633
Eczane Tabelasında Yenilemenin Önemi

Sağlık sektöründeki hızlı büyüme ve gelişme  eczane gibi kurumların yaygınlaşmasını sağlamış ve günümüzde neredeyse her mahalle ve semtte bir çok eczane kurulmuştur. Çünkü , ilaç satın alma gibi durumlar insani olarak büyük önem taşımakta ve bu nedenle eczane gibi kurumlara sık sık ihtiyaç duyulmaktadır. Günümüzde  insan hayatında bu denli öneme sahip olan kuruluşların, insanların algısında yer edinmesini sağlamakta kaçılmaz ihtiyaçlardan birisi olarak kendisini göstermektedir.

Eczane tabelası tam da bu noktada büyük bir önem taşımaktadır. Özellikle acil durumlarda ve nöbetçi eczane bulma durumunda insan algısında aranan ilk özellik, ışıklı ve görünür tabelalardır. Bu nedenle insan hayatında büyük bir önem arz eden eczane gibi kuruluşların bulundukları yeri belli edecek şekilde, ilgi çekici tabelalara sahip olması gerekmektedir.

Eczane Tabelası Yönetmeliği

Eczane tabelası yönetmeliği 2014 yılında sağlık bakanlığı tarafından onaylı ve resmi gazetede yayınlanan bildiri ile yürürlüğe giren standart tabela modelidir. Ülkemizde faaliyet gösteren eczanelerin levhalarında aynı standartların kullanılması sağlanarak hastaların eczanelere erişiminin kolaylaştırılması, farklı standartlarda eczane levhası kullanılması halinde ortaya çıkan görsel kirliliğin ve eczaneler arası haksız rekabetin önlenmesi amaçlanmıştır.

Eczane Tabelası Modelleri

Eczane tabelası modelleri tasarım ve uygulama açısından önceden her eczane için farklı farklı tasarlanıyordu. Yeni yönetmelik ile beraber bu ortadan kalktı ve belirli standartlar içinde tasarımlar aynı olması şartları koyularak yasalaştı. Örnek yapılmış yasaya uygun eczane tabelası tasarımlar Amade Dizayn tarafından aşağıda sunulmuştur. Bizlere telefon ile 0533 434 08 17 numrasından ve ayrıca mail yolu ile info@amadedizayn.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları - 3 Yorum
 1. Melahat Erduran dedi ki:

  Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam, eaque ipsa quae ab illo inventore veritatis et quasi architecto beatae vitae dicta sunt explicabo.

 2. Nusret Erdi dedi ki:

  Duis autem vel eum iriure dolor in hendrerit in vulputate velit esse molestie consequat, vel illum dolore eu feugiat nulla facilisis at vero eros et accumsan et iusto odio dignissim qui blandit praesent luptatum zzril delenit augue duis dolore te feugait nulla facilisi.

  1. safirtema dedi ki:

   Nam liber tempor cum soluta nobis eleifend option congue nihil imperdiet doming id quod mazim placerat facer possim assum. Lorem ipsum dolor sit amet.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: